פרויקטים

 

גישור בקהילה

הגישור -  כלי מעשי ודרך חיים. הגישור מוביל מהפכה שקטה בישראל. מהפכה של הקשבה והשפעה על הסביבה. לצד היותו כלי אפקטיבי לפתרון סכסוכים, הגישור הוא גם כלי מניעתי יחיד במינו למניעת אלימות בכך שהוא מעצים את חברי הקהילה ומעניק להם כלים נוספים ליישוב סכסוכים. במסגרת ארגון יובלים מקדם יובל שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וקרנות, לפיתוח וליווי מרכזי גישור והשפה הגישורית בקהילה. 

בנוסף, מפעיל יובל מרכזי גישור ברחבי הארץ: במרכז הארץ, בשפלה ובירושלים וסביבתה, אשר מציעים גישורים אזרחיים, עסקיים ומשפחתיים. כל המגשרים במרכז מאושרים גם ע“י הנהלת בית המשפט.

גישור בחינוך

ארגון יובלים מפעיל מרכזי גישור רבים ברחבי הארץ בסביבה החינוכית-קהילתית. בבתי ספר יסודיים, חטיבות, תיכונים,

כפרי נוער ומסגרות חינוך מיוחדות. התכנית המובילה של הארגון "שפה אחרת" זכתה ע"י המשרד לביטחון פנים בשנת 2013 כתכנית מצטיינת למניעת אלימות. במסגרתה, מכשירים הן את הצוות והן את התלמידים להיות מגשרים ולהפעיל מרכזי גישור במסגרות השונות. המרכזים תורמים בצורה משמעותית לשיפור האקלים הבית ספרי ומקדמים יצירת דור חדש שהשפה הגישורית היא שפתו.

לחצו לתוצאות מחקר הערכה של תכנית גישור לנוער

לחצו לצפייה בבני נוער מגשרים

גישור ארגוני

קונפליקטים בארגונים משולים למים. כמות גדולה מדי מציפה את הארגון וגורמת לנזק. ניהול נכון שלהם מביא להפריה ולצמיחה. גישור משתלב ברמות שונות בחיי הארגון: במישור היחסים הפנימיים, ובמישור שבין הארגון ללקוחות ובין הארגון והחייבים [גבייה]. הגישור מציע לארגון את היכולת למקסם מטרות ויעדים יחד עם מקסום השימור והשיפור של יחסי האנוש. יובלים הנו ארגון המוביל את התחום בישראל של גישור בסביבה הארגונית.