מרכז הגישור בתל אביב

בסניף יובלים גישור בתל אביב פועל צוות מגשרים ותיק ומקצועי בעל ניסיון של 20 שנה, אשר ילווה אתכם לאורך תהליך הגישור לגירושין בתל אביב . הליך הגישור נעשה בהתאמה לתקציב ולצרכים, במסגרתו מקבל הזוג כלים להתמודדות, תוך ליווי ומענה תמידי לכל שאלה. ההליך נעשה בהסכמה ובדיסקרטיות, ובסיומו מגיעים להסכם ראוי המקובל על הצדדים. הליך הגישור נעשה במינימום עלות, תוך מחשבה על טובת כלל המשפחה, ובראשם הילדים ובני הזוג.

הליך הגישור במרכז יובלים נעשה באופן יעיל וממוקד, יחד עם מעטפת מקיפה לצרכי המשפחה - רגשית ומשפטית - החל משלב הפגישה ועד חתימת ההסכם . 

זוג מתגרש בהוד השרון

מהו גישור גירושין בתל אביב?

גישור הינה גישה מעשית, מוכוונת פתרונות ליישוב סכסוכים בין זוגות שחווים בעיות או קשיים בנישואין ומבקשים להיפרד בצורה מכובדת והוגנת עם כמה שפחות נזקים רגשיים לכל אחד מהצדדים. גישור גירושין בהוד השרון נועד לסייע לבני הזוג לפתור אי הסכמות , בכדי שיוכלו לטפל בבעיות שצצות בצורה מושכלת, בונה והוגנת.

מטרת תהליך התיווך בין בני הזוג נועד להביא את שני בני הזוג לנקודת התחלה חדשה לחיים חדשים. המגשר אינו שואף לחקור לעומק את העבר או את הסוגיות הפסיכולוגיות הבין אישיות של בני הזוג . באמצעות פשרות, בני הזוג יכולים לבנות תוכניות או דרכי פעולה קונקרטיות שיסדרו עבורם את התהליך וכמובן את המשך חייהם

בתהליך הגישור בני הזוג מלווים על ידי מגשר מיומן, המשתמש בטכניקות יישוב סכסוכים כדי לסייע בהגדרת המחלוקות והפערים, תוך  גילוי אתגרים חבויים, יצירת אפשרויות לשבירת מבואות סתומים ושיפור מיומנויות פתרון הסכסוכים תוך שימת דגש על התקשורת הבין אישית של בני הזוג.

מטרת המגשר להקל על התקשורת בין הצדדים בכדי שיוכלו להגדיר באופן עצמאי יעדים משותפים ליישום הדדי ולעבור את תהליך הגירושין בשלום, ואפילו באווירה טובה.

חשוב להדגיש שהמגשר אינו  מקבל החלטות ולא מציע ייעוץ משפטי, אלא משמש כמנחה המסייע לבני הזוג להבין מה הכי נכון למצבם ומאפשר להם לקבל החלטות בהתאם.

מה ההבדל בין גישור לייעוץ זוגי?

 גישור לא יכול לתפוס את מקומו של הייעוץ המתקבל מגורם טיפולי מורשה, הכולל ניתוח ותובנות טיפוליות להבנת המחלוקות של בני הזוג. הגישור הינו שלב מעשי הנשען על טכניקות ליישוב סכסוכים לפתרון קונפליקטים בין בני הזוג, ליצירת אינטרס משותף ולהגעה להסכם.

במה נבדל עורך דין מגשר מעורך דין לענייני גירושין?

עו"ד המוכשר גם כמגשר יכול לעזור לבני הזוג להבין מה ההשלכות של תהליך הגירושין. לעומתו, עורך דין לענייני גירושין, ברוב המקרים, יצייר תמונה של תרחישים שליליים על מנת לעזור למקבל/ת ההחלטות להגן על עצמו ועל הנושאים החשובים.

בעוד שבתהליך הגירושין רבים מבני הזוג עלולים לתהות "כיצד הגענו לכאן"? בני הזוג המצויים בתהליך גישור גירושין בהוד השרון מבקשים להימנע מכך. עיקר האנרגיה מושקע בלהבין את הקונפליקטים שהם חווים ולפתור אותם על מנת להימנע מכאוס כלכלי

ורגשי.

האם במסגרת תהליך הגישור עובדים על דרכים חדשות לתקשר זה עם זה

בהחלט. זוגות רבים בתהליך הגישור מעידים כי מיומנויות התקשורת שרכשו במסגרתו סייעו להם להציל את נישואיהם. למעשה, ככל שתהליך הגישור מתקדם, בני הזוג לומדים להשתמש בטכניקות חדשות כדי לזהות ולטפל בקונפליקטים בנישואים שלהם, במקביל, יוצרים אפשרויות להתמודדות עם קונפליקטים גם מחוץ לחיי הנישואים, בחיי היומיום.

באילו נושאים מטפלים בתהליך גישור גירושין בתל אביב?

נישואים רבים (במיוחד נישואים ממושכים יותר) נכשלים עקב בעיות  שונות ביניהן בעיות רגשיות, חינוכיות, חלוקת תפקידים במשפחה, יחסים עם המשפחה המורחבת, בעיות כלכליות ועוד.

לדוגמא בעיות כלכליות כוללות מחלוקות על אופן הוצאת הכספים או השימוש בהם. לסוגיות פיננסיות יש השפעה עצומה על איכות והאושר של נישואים. אובדן עבודה, פשיטת רגל, ירושה, דפוסי הוצאות ועוד עלולים לגרום לבני זוג לחוסר אמון זה בזה, ולהעמיד את הנישואין בסכנה. 

נושאים נוספים בהם המגשר יכול לסייע כוללים משמורת ילדים, מזונות וחלוקת רכוש.

 

היתרונות שבתהליך הגישור

 

  • עלות - תהליך גישור הרבה פחות יקר בהשוואה להליכי משפט.

  • פתרון – רוב הגישורים מסתיימים בפתרון הסוגיות הנדונות במסגרתם ובחוזה גירושין.

  • סודיות – גישור גירושין בהוד השרון הוא חסוי, ללא תיעוד פומבי של המתרחש במסגרת הפגישות.

  • חופש בחירה – הגישור מאפשר לבני הזוג המתגרשים להגיע לפתרון המבוסס על הרעיונות שלהם לגבי מה הוגן במצבם, ואינו כופה פתרונות המבוססים על עקרונות משפטיים נוקשים ובלתי אישיים.

  • שליטה – בני הזוג שולטים בתהליך, ולא בית המשפט.

  • תקשורת – הגישור מסייע לבני הזוג לפתור קונפליקטים קיימים ולהימנע מקונפליקטים עתידיים.

 

גישור מוצלח מספק נקודת התחלה חיובית להמשך תהליך הגירושין, מכיוון שהוא מאפשר לעשות את העבודה הקשה במסגרתו, ולאחריו לגשת להליך גירושין בצורה בטוחה. מדובר בתהליך שנחשב למהיר יותר וזול יותר מהליך גירושין שנעשה במסגרת דיונים מתמשכים.

לא מוותרים לפני שמנסים

במקרים בהם בני הזוג לא מסכימים או לא רואים דברים באותה עין, גישור יכול להוות תהליך עוצמתי ומועיל עבורם. גם כשהמצב נראה אבוד וחסר תקנה, ניתן להגיע לחתימה על הסכם גירושין תוך  הסכמה והבנה הדדית. תהליך הגישור מקל על שני בני הזוג לעבור את התהליך בצורה הוגנת ומיטיבה, כזו שתורמת גם לכל הנפשות המושפעות ממה שקורה בין בני הזוג, בכללותם הילדים ובני המשפחה הקרובים.

בואו להתחיל פרק חדש בחיים.

הצוות שלנו ילווה אתכם מהרגע הראשון, 

כדי לסיים את הפרק הנוכחי באופן חיובי – ולהתחיל פרק חדש.

כתובתנו: אהרון בקר 8 תל אביב

טלפון: 073-3744-876

להתגרש חכם יחד
כדי לחיות טוב בנפרד

רקע111226.jpg

במהלך 20 השנים האחרונות, ליווינו מאות זוגות בדרך לפרידה חיובית.

בראש הצוות שלנו עומד עו"ד והמגשר יובל גיל,

מהמומחים המובילים בישראל ביישוב סכסוכים במשפחה.