top of page

מרכז הגישור בחיפה

בסניף יובלים גישור בחיפה יש צוות מגשרים ותיק ומקצועי בעל ניסיון של 20 שנה, אשר ילווה אתכם לאורך כל תהליך הגישור לגירושין באיזור חיפה. הליך הגישור נעשה בהתאמה אישית לתקציב ולצרכים שלכם, במסגרתו תקבלו מגוון כלים להתמודדות, יחד עם מענה תמידי לכל שאלה שעל ליבכם. ההליך נעשה בין בני הזוג בהסכמה ובדיסקרטיות, בסיומו מגיעים להסכם מקובל על הצדדים. הליך הגישור נעשה במינימום עלות, מתוך מחשבה על טובת כלל המשפחה, ובראשם הילדים ובני הזוג.

הליך הגישור במרכז יובלים נעשה באופן חסכוני, יעיל וממוקד, תוך הענקת מעטפת מקיפה לצרכי המשפחה - רגשית ומשפטית - משלב הפגישה ועד חתימת הסכם הגירושין. 

זוג בתהליך גישור בחיפה

מהו גישור גירושין בחיפה?

גישור הינה גישה מעשית, מוכוונת פתרונות ליישוב סכסוכים בין זוגות שחווים בעיות או קשיים בנישואין ורוצים להיפרד בצורה מכובדת והוגנת עם מינימום נזקים רגשיים לכל אחד מהצדדים. גישור גירושין בחיפה נועד לסייע לבני הזוג לפתור קונפליקטים, כך שיוכלו לעבוד על הבעיות שצצות בצורה מושכלת, בונה והוגנת.

מטרת תהליך התיווך בין בני הזוג נועד להביא את שני בני הזוג לנקודת התחלה חדשה לחיים חדשים. המגשר אינו שואף לחקור לעומק את העבר או את הסוגיות הפסיכולוגיות הבין אישיות של בני הזוג . באמצעות פשרות, בני הזוג יכולים לפתח תוכניות או דרכי פעולה קונקרטיות שיסדרו עבורם את התהליך וכמובן את המשך חייהם.

במסגרת תהליך הגישור בני הזוג עובדים עם מגשר מיומן, המשתמש בטכניקות יישוב סכסוכים כדי לסייע בהגדרת המחלוקות והפערים, תוך  גילוי אתגרים חבויים, יצירת אפשרויות לשבירת מבואות סתומים ושיפור מיומנויות פתרון הסכסוכים והתקשורת הבין אישית של בני הזוג.

מטרת המגשר להקל על התקשורת בין הצדדים כך שיוכלו להגדיר באופן עצמאי יעדים משותפים ליישום הדדי ולעבור את תהליך הגירושין בשלום, ואפילו באווירה טובה.

חשוב להדגיש שהמגשר אינו  מקבל החלטות ולא מציע ייעוץ משפטי, אלא משמש כמנחה המסייע לבני הזוג להבין מה הכי נכון למצבם ומאפשר להם לקבל החלטות בהתאם.

מה ההבדל בין גישור לייעוץ זוגי?

 גישור לא יכול לתפוס את מקומו של הייעוץ המתקבל מגורם טיפולי מורשה, העורך פגישות זוגיות עם בני הזוג וכולל ניתוח ותובנות טיפוליות להבנת המחלוקות של בני הזוג. הגישור הינו מעשי יותר ונשען על טכניקות ליישוב סכסוכים לפיתרון קונפליקטים בין בני הזוג, ליצירת אינטרס משותף ולחתימה על הסכם.

 

במה נבדל עורך דין מגשר מעורך דין לענייני גירושין?

עו"ד המוכשר גם כמגשר יכול לעזור לבני הזוג להבין מה ההשלכות של תהליך הגירושין. לעומתו, עורך דין לענייני גירושין, ברוב המקרים, יצייר תמונה של תרחישים שליליים על מנת לעזור למקבל/ת ההחלטות להגן על עצמו ועל הנושאים החשובים.

בעוד שבתהליך הגירושין רבים מבני הזוג עלולים לתהות "כיצד הגענו לכאן"? בני הזוג המצויים בתהליך גישור גירושין בחיפה מבקשים להימנע מכך. עיקר האנרגיה מושקע בלהבין את הקונפליקטים שהם חווים ולפתור אותם על מנת להימנע מכאוס כלכלי ורגשי.

האם במסגרת תהליך הגישור בני הזוג לומדים דרכים חדשות לתקשר זה עם זה

בהחלט. זוגות רבים בתהליך הגישור מעידים כי מיומנויות התקשורת שרכשו במסגרתו סייעו להם להציל את נישואיהם. למעשה, ככל שתהליך הגישור מתקדם, בני הזוג לומדים להשתמש בטכניקות חדשות כדי לזהות ולטפל בקונפליקטים בנישואים שלהם, במקביל, יוצרים אפשרויות להתמודדות עם קונפליקטים גם מחוץ לחיי הנישואים, בחיי היומיום.

 

באילו נושאים ניתן לטפל במסגרת תהליך גישור גירושין בחיפה?

נישואים רבים (במיוחד נישואים ממושכים יותר) נכשלים עקב בעיות  שונות ביניהן בעיות רגשיות, חינוכיות, חלוקת תפקידים במשפחה, יחסים עם המשפחה המורחבת, בעיות כלכליות ועוד.

לדוגמא בעיות כלכליות כוללות מחלוקות על אופן הוצאת הכספים או השימוש בהם. לסוגיות פיננסיות יש השפעה עצומה על איכות והאושר של נישואים. אובדן עבודה, פשיטת רגל, ירושה, דפוסי הוצאות ועוד עלולים לגרום לבני זוג לחוסר אמון זה בזה, ולהעמיד את הנישואין בסכנה. 

נושאים נוספים בהם המגשר יכול לסייע כוללים משמורת ילדים, מזונות וחלוקת רכוש.

 

היתרונות שבתהליך הגישור

  • עלות - תהליך גישור הרבה פחות יקר בהשוואה להליכי משפט.

  • פתרון – רוב הגישורים מסתיימים בפתרון הסוגיות הנדונות במסגרתם ובחוזה גירושין.

  • סודיות – גישור גירושין בחיפה הוא חסוי, ללא תיעוד פומבי של המתרחש במסגרת הפגישות.

  • חופש בחירה – הגישור מאפשר לבני הזוג המתגרשים להגיע לפתרון המבוסס על הרעיונות שלהם לגבי מה הוגן במצבם, ואינו כופה פתרונות המבוססים על עקרונות משפטיים נוקשים ובלתי אישיים.

  • שליטה – בני הזוג שולטים בתהליך, ולא בית המשפט.

  • תקשורת – הגישור מסייע לבני הזוג לפתור קונפליקטים קיימים ולהימנע מקונפליקטים עתידיים.

 

גישור מוצלח מקל על המשך תהליך הגירושין, מכיוון שהוא מאפשר לעשות את העבודה הקשה במסגרתו, ולאחריו לגשת להליך גירושין ללא עוררין. מדובר בתהליך שנחשב למהיר יותר וזול יותר מהליך גירושין שנעשה במסגרת דיונים מתמשכים.

לא מוותרים לפני שמנסים

במקרים בהם בני הזוג לא מסכימים או לא רואים דברים באותה עין, גישור יכול להוות תהליך עוצמתי ומועיל עבורם. גם כשהמצב נראה אבוד וחסר תקנה, ניתן להגיע לחתימה על הסכם גירושין תוך  הסכמה והבנה הדדית. תהליך הגישור מקל על שני בני הזוג לעבור את התהליך בצורה הוגנת ומיטיבה, כזו שתורמת גם לכל הנפשות המושפעות ממה שקורה בין בני הזוג, בכללותם הילדים ובני המשפחה הקרובים.

בואו להתחיל פרק חדש בחיים.

הצוות שלנו ילווה אתכם מהרגע הראשון, 

כדי לסיים את הפרק הנוכחי באופן חיובי – ולהתחיל פרק חדש.

כתובתנו: שדרות מוריה 50, חיפה

טלפון: 073-3744-865

להתגרש חכם יחד
כדי לחיות טוב בנפרד

רקע111226.jpg

במהלך 20 השנים האחרונות, ליווינו מאות זוגות בדרך לפרידה חיובית.

בראש הצוות שלנו עומד עו"ד והמגשר יובל גיל,

מהמומחים המובילים בישראל ביישוב סכסוכים במשפחה.

bottom of page